Шановні діти! Тема нашого уроку: Індивідуальні особливості сприйняття і навчання. Планування часу. Підготовка до ДПА. Способи ефективного навчання й підготовка до іспитів .
Навіщо нам потрібно планувати свій час .По - перше план робочого дня записаний на папері спростить запам'ятовування і звільніть час для інших справ. По - друге, якщо ми спланували свій день, то в нас з'являться вільний час оскільки ми його раціонально використовуємо. Кожна хвилинка витрачена на планування економить десять хвилин робити. Знайдіть відповіть на запитання : Як починати планувати свій час? Просте планування не займе багато часу. Запишить на папері перелік дій на наступний день. Наступного дня в ході виконання цих дій викреслюйте їх із переліку і хоча такий спосіб дае змогу планувати життя лише на один день, усе -таки він є дуже важливим, бо це перший крок до повноцінного планування. Для подальшого планування вам знадобляться щоденик і календар планування. Щовечора ви плануєте перелік дій ,які вам треба зробити завтра. Це допоможе вам установити пріоритети й роботи передусім ті справи, що є найважливішими виконувати все вчасно.
Пріоритет -це поняття що визначає важливість першисть.
Знайдіть необхідну інформацію, що стосується планування часу. Григорій Сковорода писав "Тоді лише пізнається цінність часу, коли він втрачений ". "Вода без риби ,повітря без пташок ,час без людей бути не може. " так продовжить приказками, вислівами інших видатних людей, свій особисто складений вислів про планування часу . Бережить свій час і не давайте забрати його "крадіям" часу .
Бажаю здоров'я ! Успіхів!
Самопізнання і формування особистості. Формування самооцінки .
Особистість людини формується шляхом самопізнання, самовизначення, самовиховання, самоконтролю, самооцінки .Саме ці прцеси дозволяють людині набути таких якостей, як відповідальність, гідність, індивідуальність, громадська активність, твердість поглядів і переконань, уміння керувати власною поведінкою й діями, обмерковувати свої вчинки й відповідати за них. Самопізнання - це засіб набуття власного досвіду, початковий етап самовиховання особистості, вивчення своїх властивостей системи цінностей ,життєвих намірів, характеру. Воно дозволяє повною мірою використовувати свої можливості в навчанні, праці, у спілкуванні з іншими людьми, у занятті якою- небудь справою .
Самопізнання - це важливе й складне завдання для людини. Як не дивно ,але виявляється, що зовсім не легко пізнавати самого себе, спостерігати за собою оцінювати самого себе . Це постійна внутрішня робота ,яку ми маємо здійснювати самостійно .
Самооцінка- це оцінка людиною власних можливостей, якостей, переваг і недоліків. Поступово на підгрунті набутого досвіду в людини формується образ власного"я". Цей образ є результатом спілкування з іншими людьми. Самооцінка є важливою рисою особистості й регулятором поведінки. Оскільки людина по-різному сприймає власну поведінку та її наслідки ,її самооцінка може бути завишеною, адекватною, заниженою. Від рівня самооцінки залежать стосунки людини з іншими людьми, ставлення до своїх успіхів та невдач .
Які чинники впливають на самооцінку людини? По-перше це :рівень її домагань. Чим вищий рівень домагань, тим більше зусиль потрібно для того, щоб задовольнити їх, відповідати їм. Зіставлення рівня своїх домагань з реальними результатами своєї діяльності може впливати на самооцінку. Оскільки чинники впливу на самооцінку діють безперервно, то самооцінка може змінюватися із часом залежна від обставин життя людини, особливостей її навчанняй розвитку.
завдання: підібрати вислови відомих людей про життя , користуючись різними джерелами інформаціївіднайти способи покращення самооцінки.
Запрошую до теми уроку: Самореалізація особистості Самореалізація - це здатність людини пізнати себе і здіснити своє покликання . Кожна людина має потребу у самореалізації однак не всі усвідомлюють її значення . Автор теорії потреб А Маслоу вважав, що люди часто відмовляються від можливостей самореалізації й тому не такі щасливі , якими могли б бути , адже якість нашого життя безпосередньо пов'язана із задоволенням вищих потреб, у тому числі й потреби у самореалізації Мистецтво самореалізації - це здатність усвідомити і реалізувати .Свій особистий потенціал,спроможність жити динамічно і натхненно, рости, розвиватись, удосконалюватися, рухатись уперед, ставити перед собою амбітні цілі й досягти їх, долаючи перепони, знаходячи оптимальні рішення для себе й оточення . Самореалізація можлива, коли людина визначила її стратегію - шляхи особистісного розвитку і самовдосконалення. Стратегія самореалізації має 5 складових : 1 Самопізнання і самооцінка. 2Самовизначення . 3Саморегуляція. 4Самоосвіта. 5Самовиховання . Самопізнання у підлітковому віці зосереджено на пошуку відповідей на запитання про себе самого "Хто Я?" "Який Я?" "Для чого прийшов у цей світ? "---- написати міні-твір .
Самооцінка - це те, як людина ставиться сама до себей оцінює себе у різних сферах життя (навчанні, спорті, стосунках ) Самооцінка є продуктом життевого дос віду (наших успіхів і невдач ) , а також залежить від ставлення до нас інших людей .
Життєві цінності - це ідеї,ідеали, цінності,до яких прагнуть людина і суспільство.
Ціннісні орієнтації - це ті стани, явища та процеси в навколишньому житті, які стають орієнтиром для людини спрямовують формування її цілей, а також способи їх досягнення .
Мораль - це сукупність ідеалів принципів норм, які регулюють і спрямовають соціально значущуповедінку людини, тобто поведінки, щодо інших людей соціальних груп, народу,людства в цілому.
Самовиховання - свідома діяльність людини спрямована на вироблення позитивних рис і подалання негативних. Самовиховання сприяє вдосконалюватися та дбати про самовиховання впродовж усього життя .
Вашій увазі відеоматеріал по темі уроку та корисні поради " Як підняти самооцінку? "
Завдання : міні проєкт ( міні - твір ) розкрити тему, де відповісти на запитання : - Які цінності найбільше впливають на якість життя? Записати власні важливі цінності . - Які на вашу думку потрібно розвивати риси характеру, щоб бути успішним у житті ?
26 10 .2022
Тема уроку : Біологічні ритми і здоров'я Одним із важливих
Біоритми - це ритмічні коливання процесів житєдіяльності, притаманні усім живим організмам . Практично всі функції нашого організму ритмічно змінюються протягом 24 годин. Тому дотримання заданого природою добового ритму є основою здорового способу життя .Відпочинок - складова способу життя, що найбільше підпорядковується біологічним ритмам. Люди потрибують періодичного відпочинку протягом дня, щотижневих вихідних, календарних свят і тривалої відпустки .
Ваший увазі відеоматеріал прослухайте і підготуйте повідомлення, презентацію про сон та сновидіння .
19 .10 . 2022 тема нашого уроку : Харчування при різному фізичному навантаження Контроль за масою тіла
Раціональному харчуванню відводиться важлива роль в процесі фіз навантаженні. Фізичні навантаження вимагають великих витрат енергії .Однак заповнення даних витрат не є єдиним завданням при складанні раціону харчування. Споживані в їжу білки, жири ,вуглеводи, вітаміни та мікроелементи, повинні покращувати результативність тренувань або фізичне навантаження підлітка. В період інтенсивних фіз навантажень рекомендовано дробове харчування, яке здійснюється за допомогою споживання невеликих порцій 5-6 разів на день. До раціону треба включити різноманітні продукти : молочні, м'ясні, вівсяну кашу, овочі, фрукти, рослине масло .
Запам'ятайте !
- Необхідно регулярно зважуватися. Значне зниження маси тіла вказує на передозування навантаження недостатність харчування. Слід вживати достатню кількість тваринних та рослинних білків, круп, споживання вуглеводів, вітамінів ,мікроелементів.
- Після фізнавантажень необхідно ( якщо дозволяють умови ) приняти гігієничний душ .
Пропоную відеоматеріал по темі
" ТОП -10 - найпоширеніших помилок у харчуванні "12. 10. 2022 Тема уроку Складові особистої гігієни. Гігієнічні процедури .
Особиста гігієна - це основа здорового способу життя ,умова ефективної профілактики різних захворювань, тобто додержання вимог і правил заради збереження власного здоров'я, працездатності. Особиста гігієна грунтується на принципах збереження та зміцнення здоров'я, шляхом дотримання гігієничних вимог повсякденному, особистому житті й діяльності людини. Вона спрямована на профілактику хвороб ,створення сприятливих умов для життя, й хорошого самопочуття .
Опрацювати ст 61-64 підручника .
Бути чистим набагато приємніше і не лише для себе самого, а й для рідних ,друзів, вчителів. Це сприяє підвищенню ващої самооцінки ,робить вас популярнішими серед однолітків. А це - корисно для здоров'я !!!!!!!
06 04 Тема уроку : Соціально - психологічні та медичні послуги держави для молоді .
(опрацювати тему самостійно, розглянути подібну інформацію в додаткових джерелах - підготовити презентацію або твір - роздум " Молодь обирає здоров'я " .
Що варто знати про репродуктивне здоров'я ? 23. 03 .
Репродуктивне здоров'я - це стан фізичного, розумового і соціального благополуччя. Він характеризує здатність до : - зачаття і народження дітей ;
- можливості сексуальноних стосунків без загрози захворювань ,що передаються статевим шляхом
- безпечної вагітності пологів виживання і здоров'я дитини
- благополуччя матері
- можливості планування наступних вагітностей зокрема попередження небажаної вагітності
Знайти інформацію і відповісти на слідуючи питання :
Чинники, які впливають на репродуктивне здоров'я (негативний вплив , позитивний вплив )
Чинники ризику для репродуктивного здоров'я .
Попередження зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом .
Скласти пам'ятку "Значення здорового способу життя для збереження функцій репродуктивної системи організму ".
Надсилайте на вайбер або на електрону пошту rimakarima65@ukr . net
19 01 2021 Шановні діти! Тема нашого уроку: Індивідуальні особливості сприйняття і навчання. Планування часу. Підготовка до ДПА. Способи ефективного навчання й підготовка до іспитів .
Навіщо нам потрібно планувати свій час .По - перше план робочого дня записаний на папері спростить запам'ятовування і звільніть час для інших справ. По - друге, якщо ми спланували свій день, то в нас з'являться вільний час оскільки ми його раціонально використовуємо. Кожна хвилинка витрачена на планування економить десять хвилин робити. Знайдіть відповіть на запитання : Як починати планувати свій час? Просте планування не займе багато часу. Запишить на папері перелік дій на наступний день. Наступного дня в ході виконання цих дій викреслюйте їх із переліку і хоча такий спосіб дае змогу планувати життя лише на один день, усе -таки він є дуже важливим, бо це перший крок до повноцінного планування. Для подальшого планування вам знадобляться щоденик і календар планування. Щовечора ви плануєте перелік дій ,які вам треба зробити завтра. Це допоможе вам установити пріоритети й роботи передусім ті справи, що є найважливішими виконувати все вчасно.
Пріоритет -це поняття що визначає важливість першисть.
Знайдіть необхідну інформацію, що стосується планування часу. Григорій Сковорода писав "Тоді лише пізнається цінність часу, коли він втрачений ". "Вода без риби ,повітря без пташок ,час без людей бути не може. " так продовжить приказками, вислівами інших видатних людей, свій особисто складений вислів про планування часу . Бережить свій час і не давайте забрати його "крадіям" часу .
Бажаю здоров'я ! Успіхів!
Комментариев нет:
Отправить комментарий