23. 02 2023 5а 5б клас
Тема уроку : Танець у мистецтві .
Перші танці, що зародилися на зорі людства, означали зовсім не те, що називають цим словом сьогодні. У стародавні часи різноманітними рухами і жестами люди виражали свої враження від світу, настрій і стан душі.
Ти вже знаєш, що танець тісно пов’язаний із життям та побутом людей, тому він завжди відповідає характеру й духу певного народу. Проте основною ознакою для всіх видів танців є їхня виразна ритмічна будова. Саме той чи інший музичний ритм надає кожному танцю особливої неповторності.
Танцівниці. Ахаггара, Центральна Сахара
Ритм має важливе значення і в образотворчому мистецтві, зокрема в декоративно-ужитковому: адже він яскраво простежується в різноманітних орнаментальних композиціях. Сьогодні ти ознайомишся з ритмом у витинанці.
Витинанка — вид українського народного декоративного мистецтва, а також художній твір у вигляді вирізаної з паперу орнаментальної або сюжетної композиції.
Назва походить від слова «витинати», тобто «вирізати». Це ажурні й силуетні зображення, витяті ножицями чи вирізані спеціальним ножем з білого або кольорового паперу.
Л. Концевич. За мотивами творів Т. Шевченка
Перші паперові витинанки з’явилися в Україні у 17-18-му столітті і стали популярною прикрасою житла. Зазвичай традиційна витинанка має сюжет — за нею можна було зрозуміти, у кого в селі народилася дитина, де гуляли весілля, які були свята. До речі, на свята українці виготовляли особливі витинанки: у вигляді сніжинок-зірочок, хреста, барвінкового цвіту чи постатей ангелів. Витинанка-хрест була оберегом — її чіпляли на сволок, де висіла дитяча колиска.
Особливо часто витинанками оздоблювали божники та мисники. Також ці художні вироби у вигляді серветок з ажурно вирізаними краями прикрашали полиці буфетів і тумбочок, слугували фіранками на вікнах.
Україна здавна славилася самобутніми майстрами, які створювали чудові витинанки. Безперечно, до цієї когорти належить і сучасна народна художниця Наталія Гуляєва-Смагло. Живе і творить пані Наталія на Вінниччині, працює вчителем образотворчого мистецтва. Вона — авторка серій унікальних витинанок та ілюстрацій до книжок.
Н. Гуляєва-Смагло
Виконай завдання
Розглянь виготовлену майстринею витинанку. Кого зображено в центрі композиції? Який математичний принцип покладено в основу її створення? Де в цій роботі народна художниця використала орнаментальний ритм?
Н. Гуляєва-Смагло. Скіфія. Полювання
Виконай завдання
Дізнайся більше про творчість Н. Гуляєвої-Смагло, скориставшись власним ґаджетом.
Поради від майстрині: створення витинанки пов’язане з урахуванням осі симетрії (симетричність зображення). Тому папір складають удвоє, вчетверо, увосьмеро, наносять малюнок і вирізують його. Готовий виріб розкривають, вирівнюють і наклеюють на основу.
Хвилинка творчості
Створи ритмічну композицію «Хоровод» у техніці витинанки за зразком або за власним задумом. Дотримуйся вказаної послідовності роботи.
Підсумовуємо вивчене
• Що таке витинанка?
• Для чого українці використовували витинанки в давнину?
• Розглянь роботи своїх друзів. Обговоріть, чи вдалося вам зробити свої зображення симетричними. Який вигляд мають ваші хороводні композиції?
• Назви відомий музичний твір, якому відповідає ритм твоєї витинанки.
Виконай завдання
У вільний час знайди в інтернет-джерелах і переглянь за допомогою ґаджета зразки декоративних натюрмортів.
Пропоную відеоматеріал
15 . 02 . 2023 5а 5б клас
Тема уроку : Книжкова графіка : основні елементи книжки ( обкладинка, титул, фронтиспис, ілюстрації, заставки, кінцівки ) .
Сьогодні пропоную бути автором власної книги, уявити себе дизайнером костюмів для героїв власної казки .
Скористайтеся зразками, ознайомтися і запам'ятайте з чого складається книга? (дивитися відео )
Шановні діти на вибір : створити ескіз костюма для героя власної казки ,декорації до улюбленої театральної вистави або створити книжку - розкладку з усіма головними елементами книжкової графіки .
надсилайте свої малюнки на вайбер .
Тема уроку" Казкова істота " . Створення образів казкових чи фантастичних героїв на основі вивчення природних форм та явищ .
Декоративне мистецтво - особливий вид народної творчості. Зразки декоративних композицій прості й водночас оригінальні ,вони втілюють уявлення народних майстрів про світ, природу, людей .Часто фантазія художника перетворює реальний образ на уявний. Так з'являються казкові творини й істоти. Основа для вигадки казки життєві враження майстрів. Незважаючи на простоті й узагальнену форму декоративні образи легко, впізнані .
Присвячую цікаву тему" Казкові істоти " творчості відомій народній художниці Марії Приймаченко .Зверніть увагу на те, що створюючи образи казкових тварин авторка зберегла притаманні реальним твавринам забарвлення пропорції фігури, форму голови ,тулуба, лап .Проте їхні руки й постава - як у людини. Художниця "одягнула "звірів у яскраве вбрання надала "обличчям"особливого виразу й емоційності .
Перегляньте відео та ознайомтися з творчостью Марії Приймаченко
Пропоную обрати будь -який образ фантастичної істоти та виконати завдання : малюнок за зразком творчості української народної художниці Марії Приймаченко
Бажаю творчого натхнення !!!!!! надсилайте роботи на вайбер
Практична робота : " Вітер - кінь "
Сприймаючи твори мистецтва ми завжди відчуваємо особливий настрій , якій вони передають . Для цього художники використовують різноманітні засоби виразності , серед яких чільне місце посідають СТАТИКА та ДИНАМИКА . І це не дивно , адже світ навколо нас переважно прагне до руху , а іноді - й до спокою , що створює враження постійності та незмінності . Аби твій малюнок привернув увагу іншої людини , зацікавив її , недостатньо вміти просто малювати . Насамперед , дуже важливо правильно розмістити обєкти зображення в заданому форматі , тобто закомпонувати їх . Існують два основні види композиції . СТАТИКА - зорове сприймання стану спокою та рівноваги форми . ( це передача нерухомості стійкості спокою використовують при статичних композиціях - вертикальні та горизонтальні лінії )
ДИНАМІКА - зорове сприйняття руху та спрямованості форми . ( це зображення когось або чогось у русі : людини звіра птаха автомобіля дерева нахиленого вітром )
Поради до практичної роботи : - рухи обєкта мають бути характерними для нього ( особливості нахилу тіла , розміщення кінцівок відносно тулуба , положення голови )
- компонуючи рухомий обєкт на площині , потрібно памятати , що простору перед ним має бути білбше , ніж за ним .
-складки одягу , волося , інші легкі предмети під час інтенсивного руху направлені у протилежний бік
Зображення коня в русі дотримуйтесь вказаної послідовності роботи .
вашій увазі відео : Як правильно малювати коня в русі
Надсилайте свої малюнки на вайбер : 098 61 32 878 .
11 .11 . 2022. 5а 5б клас
ТЕМА УРОКУ : ГРАФІКА .ЗАСОБИ ВИРАЗНОСТІ . Секрети художника - ілюстратора : лінія , крапка , штрих , пляма .
У графіці лінія є одним з основних виражальних засобі.Нею можна відтворити обрис будь- якої форми .Товщина та насиченість ліній відіграє велику роль у передаванні характерних особливостей форми об'єкта зображення надає малюнку особливої виразності .Крім лінійного малюнка в графіці широко застовується малюнок тональний, до якого належать штрих, крапка, пляма . За допомогою штриха художник-графік здатний передавати найдрібніші нюанси об'ємної форми, відтворювати світло, тінь, напівтінь .Штрих може мати різну спрямованість ,густоту, динамічну виразність . Інший графічний засіб виразності -крапка. За рахунок різної щільності та розміру крапок майстер - графік спроможний відтворити багатообраззя форм та глибину простору .За допомогою плями можна ідеально передати не лише деталі а й усю форму об'єкта Надзвичайно виразним таке відтворення буває в силуетних зображеннях
Силует -контурний малюнок або вирізане зображення, заповнене одним тоном.
Творче завдання : створення виразного образу казкових персонажів , передача його характеру з використанням контурного малюнка ( різні типи ліній ) Підкреслення особливостей характеру кожного із образів за допомогою штрихів , крапок і плям .
Вашій увазі, дорогі діти , зразки казкових персонажів та обирайте за власним бажанням вашіх улюблених персонажів
Матеріал для виконання : альбом, фломастери, кольорові олівці, гельові ручки .
ВАШІЙ УВАЗІ ВІДЕО МАТЕРІАЛ
Бажаю вам творчого натхнення
27 . 10 . 2022 5а 5б клас
Тема уроку: Свято осені
- Сьогодні у країні образотворчого мистецтва свято осені .Натюрморт
І пропоную вам, дорогі діти, ознайомитися з зразками по темі ,та обрати роботу .
- з природного матеріалу
-аплікація
- малюнок ( графічний або акварель )
для тих, хто вирішив малювати картину, на якій зображені овачі та фрукти називають натюрмортом .
Спочатку визначемо положення аркуша паперу .Уявіть, що і як ви хочете намалювати та визначте, яке положення буде найвдалим.
- Починаємо малювати лінію горизонту .
- Далі малюємо ескіз овочів. Вони будуть великими, бо знаходяться ближче до нас .
-Далі малюємо рослини на задньому плані. Але пам'ятаємо ближче об'єкт до нас, тим більше він буде, тому чим далі рослини на фоні ,тим менше вони будуть .Розфарбуємо малюнок кольоровами олівцями за допомогою крапок, ліній або штриховки. Яскравіший та привабливий малюнок- виконаний фарбами ,потрібно тільки акуратно керувати пензликом. Для того, щоб передати всі деталі предмета зробити його об'ємним, наче живим, потрібно дуже ретельно попрацювати ( уважно розглянути , зрозуміти і запам'ятати його форму, пропорції ,колір, особливості ) .
Бажаю творчого натхнення !
надсилайте свої роботи на вайбер.
20 . 10 . 2022 5а 5б клас
Пейзаж - це зображення природи в образотворчому мистецтві . Сам собою реальний пейзаж нічого не переживає , не має власного настрою .Настрій виникає у людини , яка його споглядає .Сприйняття залежить від її особистої вдачі , душевного стану .Один і той самий пейзаж побачений водночасрізними людьми , може виникати у них емоції .
Художники - пейзажисти передусім розповідають нам про куточок природи , що їх вразив , примусив зупинитися , замислитись . А далі народжується художній образ , у якому й поєднуються відчуття митця з майстерністю , його вміння передавати цей образ засобами виразності живопису . Розглянь роботи на яких пейзажі зображені в реалістичній трактовці .
Малювання дерев є досить складним завданням , оскільки необхідно передавати в просторі складну об`ємну форму Виконуючи певну функцію , стовбур , гілки , листя має певну форму . Щоб досягти реалістичного зображення форми дерева необхідно враховувати функціональний взаємозв`язок його частин .
Діти вашій увазі відеоматеріал малювання осіннього пейзажу
Діти малюємо акварельними фарбами або гуашшю , бажаю творчого натхнення !!!!!!!!
13 . 10 . 2022 .
Тема уроку : Закладки - витинанки !
Завдання : виконання закладок для книжок у техніці витинанки .
Витинанка- вид украінського народного декоративного мистецтва , назва походить від слова - " витинати ", тобто " вирізати " . Це орнаменментальні прикраси ажурно ,або силуетно витяті ножицями , вирізані ножем з білого , кольорового паперу . У давнину такі вироби використовували для оздоблення стін, вікон, полиць .
- Орнамент ( ПРИКРАСА )- візерунок побудований на ритмічному повторенні геометричних елементів, стилізованих тваринних чи рослинних мотивів. Орнамент - це досить складна система, що компонується з різноманітних елементів знаків, символів, які взаємодіють , створюють цілісну енергетичну картину.
Пам'ятайте ! що у орнаменті елементи повторюються . Поєднання кольорів також грає немаловажну роль. Діти перед виконанням роботи згадайте правила безпеки користування ножицями та клеєм .
- Не можна класти ножиці на робочому стрлі так щоб виходили за край стола .
- Не тримай ножиці вістрями до гори .
- Клей треба наносити пензликом від середини до краів .
- При потраплянні клею до очей або рота його слід негайно вимити водою .
- Закінчивши роботу клей потрібно щильно закрити пензлик і посуд помити .
зразки для виконання завдання
Дякую дітям ,які співпрацюють з вчителем ,надсилайте роботи на вайбер за номером 0986132878
16 05 2022
Тему уроку присвячується до дня вишиванки в Україні ,і відзначається щорічно - в третій четвер травня .У 2022 році цей день випадає на 19 травня .
День української вишиванки відзначається щорічно з 2006 року, і це національне свято,а не державне. Саме в цей день українці з гордістю надягають улюблені вишиті блузки ,сорочки, сукні .
Візерунок на вишиванці - це важливий код за символами, якого можна прочитати зашифровані послання. Види орнаменту передаються з покоління в покоління, і їх використовувати почали тільки хх столітті. Вважається, що у вишиванці має значення абсолютно все - тканина, нитки, і їх колір.. Є візерунки жіночі та чоловічі, є дитячі .
Українська вишиванка - як символ родової пам'яті, порядності, вірності та любові.
Пропоную вам бути сьогодні дизайнерами сучасної вишиванки - використовуйте кольорові олівці, фломастери, фарби, аби придати своїй роботі - яскравість, неповторну силу краси узорів ,і технік вишивання рослинного, геометричного орнаменту, можливо хтось використає відео матеріал, як зразок : поробка до дня вишиванки - орігамі .
ПРОПОНУЮ переглянути відеоматеріал по темі
Бажаю вам творчого натхнення
09 05 2022 Тема нашого уроку " Клоун" - декоративне панно
Пластилін солоне тісто
аплікація
Пропоную виконати роботу по вашому бажанню : це може бути пластилін, солоне тісто,
можливо, хтось обере малювання фарбами , або виконання панно- аплікація .
Бажаю творчого натхнення
25. 04 . 2022 .
Сьогодні ми пригадаємо жанр образотворчого мистецтва - пейзаж .Весна... Пора цвітіння дерев найніжніша пора - найвище зусилля краси і добра .
Весняний цвіт ... Він знову і знову зачаровує і дивує нас своєю красою. Яблуні, груші , сливи, кожної весни їхній цвіт здається ,ще привабливішим і загадковішим.
Починаємо малювати олівцем. Спочатку підбіраємо формат майбутньої композиції, визначаємо лінію горизонту і відносно цієї лінії розміщуємо деталі композиції, визначаємо основні елементи композиції. Знаходимо сюжетно- композиційний центр, який виділимо кольором, розміром або розміщенням. Потім визначаємо місце другорядних образів, що доповнюють задум композиції. Малюючи пейзаж ,треба враховувати преспективні скорочення предметів .Ті, що розтошовуються на задньому плані, малюють меньшими за розміром, більш приглушеними і меньш виразними за кольором.
Бажаю гарного настрою ,здоров'я, натхнення. Малюнок прошу надсилайте в вайбер .
14. 04 . 2022 .
Тема нашого уроку присвячується до великого християнського свята - Великдень.
Творче завдання : виготовлення Великодніх композицій та вітальних листівок .
Дорогі діти !!!! Прошу долучитися до благодійної акції. Підготуймо листівки із побажаннями для наших захисників та українців , які потерпіли від навали рашистської орди .
Пропоную вам варіанти зразки для виконання роботи, якщо ви обрали : малюнок - прошу фармат А4 ( альбомний папір ) , фарби, гуаш, пензлик, олівці ,,якщо ви обрали виконання вітальної листівки - аплікацію - кольоровий картон, папір ,клей ,пензлик для клею, ножиці.
Я впевнена ви щирою повагою та найкращими побажаннями, гарними малюнками, виробами, привітаєте наших воїнів .Дзвоніть, пишить в вайбер я передам у школу.
техніка виконання - квілінг
Бажаю творчого натхнення !!!!
11. 04. 2022.
Верба - симвал України . Без верби та калини нема України. Ця відома приказка повною мірою відображає те почесне місце, яке займає в наших серцях прекрасне деревце з пухнастими котиками .Дивлячись на них ,на душі відразу стає тепло та легко .
Верба - одне з найкращих дерев нашої рідної України. Які ж гарні та ніжні в нього гілочки. Їхній тендітний цвіт у вигляді пухнастих котиків так і милує око . Квітуча верба - віщунка скорої весни. " Зацвіла верба - весна прийшла " - кажуть в народі.. Саме тому ця улюблена українцями рослина є символом молодості, оновлення та пробудження природи від зимового сну . Давно існує словна традиція і у вербну неделю дарувати чарівні пухнасті гілочки коханим та близьким людям. Цей святий дарунок притягує до оселі хозяїв подружню любов, щастя, добробут, здоров'я та взаєморозуміння між родичами.
Сьогодні діти пропоную подарувати своїм рідним, близьким малюнок під назвою " Котики воркотики- гості весняні".
Вашій увазі відео матеріал ,
можливо виконання вітальної листівки : аплікація, робота з пластиліном ,бісером .
БАЖАЮ ТВОРЧОГО НАТХНЕННЯ !!!!!!!
04 . 04. 2022.
Казковий будинок" . Розробка проекту казкового будинку- палацу, макет казкового будинку .
-Сьогодні ми з вами будемо архітекторами, ми будемо " будувати " будиночок для казкових героїв. .
- Оберіть казкового героя, якому ви хочете допомогти !
-Якщо ваш казковий герой має лихий характер, то для зображення будиночка потрібно підібрати холодні кольори, а якщо ж добрий, то - теплі . - Також, в залежності від вибору вашого героя, буде залежити і форма будиночка .Якщо ж ваш герой живе під водою то можна зобразити, наприклад : будиночок - мушлю. Якщо ж ваш герой невеличкий : живе на землі, то це може бути і гарбуз, і квітка . Якщо ваш герой може літати, чи просто лазити по деревам, то можна для нього обрати будиночок і в формі яблучка, і в формі особливої квітки .
Все залежить від вашої фантазії .
- Роздивись зразки казкового будиночка та зверни увагу, що всі будиночки мають фундамент ,стіни, двері ,вікна, дах ,сходи. Але кожен із них прикрашен по - своєму. Техніка виконання на власний вибір : діти, це можна використовувати картон, кольоровий папір( вирізати, клеїти ), пластилін (ліпити на картоні та обліпити будь - який для вас зручний предмет, який допоможе сберегти форму будиночка ) ,і звичайно : кольорові олівці, фарби ( малювати на папері) .
Бажаю вам успіхів !
28 03 2022
Доброго ранку діти! сьогодні тема нашого уроку. СКУЛЬПТУРА . Українська народна іграшка ,сучасна играшка ( ліплення з пластиліну ) та можна використовувати бісер, шматочки тканини ,фольгу .
. Бажаю творчого натхнення !
21 03 2022
тема Книжкова графіка : основні елементи книжки ( обкладинка, титул, фронтиспис, ілюстрації, заставки, кінцівки ) .
Сьогодні пропоную бути автором власної книги, уявити себе дизайнером костюмів для героїв власної казки .
Скористайтеся зразками, ознайомтися і запам'ятайте з чого складається книга? (дивитися відео )
Шановні діти на вибір : створити ескіз костюма для героя власної казки ,декорації до улюбленої театральної вистави або створити книжку - розкладку з усіма головними елементами книжкової графіки .
надсилайте свої малюнки на вайбер .Дякую дітям, які співпрацюють з вчителем .
Дякую вам, що знаходите час для уроку з образотворчого мистецтва .
Дорогі діти!!!! На моєму уроці відпочивайте та фантазуйте, придумайте казкових героїв .
14 03 2022
Тема уроку" Казкова істота " . Створення образів казкових чи фантастичних героїв на основі вивчення природних форм та явищ .
Декоративне мистецтво - особливий вид народної творчості. Зразки декоративних композицій прості й водночас оригінальні ,вони втілюють уявлення народних майстрів про світ, природу, людей .Часто фантазія художника перетворює реальний образ на уявний. Так з'являються казкові творини й істоти. Основа для вигадки казки життєві враження майстрів. Незважаючи на простоті й узагальнену форму декоративні образи легко, впізнані .
Присвячую цікаву тему" Казкові істоти " творчості відомій народній художниці Марії Приймаченко .Зверніть увагу на те, що створюючи образи казкових тварин авторка зберегла притаманні реальним твавринам забарвлення пропорції фігури, форму голови ,тулуба, лап .Проте їхні руки й постава - як у людини. Художниця "одягнула "звірів у яскраве вбрання надала "обличчям"особливого виразу й емоційності .
Перегляньте відео та ознайомтися з творчостью Марії Приймаченко
Пропоную обрати будь -який образ фантастичної істоти та виконати завдання : малюнок за зразком творчості української народної художниці Марії Приймаченко
Бажаю творчого натхнення !!!!!! надсилайте роботи на вайбер
31. 01. 2022 . Тема уроку Композиція в графіці пропорції природних форм, маштаб. " Дивовижний птах " .
Де б ми небули - на морському узбережжі ,у лісі ,у селі чи місті нас завжди оточують пташині голоси. Які ж вони різні! Чи помічали ви ,що коли співає пташка ,людина підводить голову, щоб побачити цього дивовижного співака. Пташка може бути зовсім маленькою, майже непомітною, але з сильним та красивим голосом. Як наприклад соловей. Всі птахи різняться між собою і за формою, і за кольором. Співом птахів захоплюються і художники. Один з них - це шотландський художник Аргибальт Торберн, якого зараз визнано одним з найкращих художників, які зображували птахів. Мабуть у вас теж виникло бажання намалювати свого улюбленого птаха .
Сьогодні ознайомимось із правилами зображення птаха .
- Це зробити зовсім не складно. Спочатку пригадайте, з яких частин складається птах ( тулуб, голівка, хвостик, дзьобик ,крильця ) .Починати малювати потрібно з великих форм - тулуба та голови .Потім з'єднуємо їх між собою шиєю ,а вже після цього малюємо дрібні деталі - хвіст, крила ,лапки ,дзьобик .
Поетапне зображення птахів .
пропоную відеоматеріал зображення дивовижного птаха
За власним бажанням малюйте птаха, який найбільше вам сподобався. Можливо, хтось використає зразки до теми та не забудьте про структуру пір'я ( попередня тема уроку ) ,
Бажаю творчого натхнення Надсилайте свої роботи на вайбер тел 0986132878
29 . 11 . 2021 .
Тема нашого уроку : Засоби виразності декоративно- прикладного мистецтва : декоративна форма ( стилізація, колір, символіка ) символіка " Дерево життя " в дпм.
Техніка виконання : витинанка .
Матеріал : кольоровий папір, клей ,ножиці ,картон .
Оберайте зразки або за власним бажанням творчі роботи
Пропоную переглянути відеоматеріал по темі
Бажаю творчих успіхів. Надсилайте свої роботи на вайбер 0986132878 .
Дякую дітям за увагу до уроку та своєчасне виконання завдання .
22 11 2021
Тема уроку : Засоби виразності скульптури : скульптура малих форм, рельєфна скульптура .
Практичне творче завдання " Герої казки " Колобок ".
Матеріал виконання : пластилін ,солоне тісто .
Пропоную переглянути відеоматеріал
Бажаю творчих успіхів, надсилайте свої роботи на вайбер 0986132878 .
25 10 2021 Тема уроку : Буквиця, декор літери, буква - образ .
Завдання : написати ім'я або ініціали у вигляді монограми .
11 10 2021 Дорогі діти ! Дякую вам за виконання завдання гарні цікаві малюнки .
Запрошую до теми уроку : Графіка та засоби виразності .Пляма, силуєт, контур .Практичне завдання : "Дерева - силуєти ".
04 10 2021
- Сьогодні у країні образотворчого мистецтва свято осені .Натюрморт
І пропоную вам, дорогі діти, ознайомитися з зразками по темі ,та обрати роботу .
- з природного матеріалу
-аплікація
- малюнок ( графічний або акварель )
для тих, хто вирішив малювати картину, на якій зображені овачі та фрукти називають натюрмортом .
Спочатку визначемо положення аркуша паперу .Уявіть, що і як ви хочете намалювати та визначте, яке положення буде найвдалим.
- Починаємо малювати лінію горизонту .
- Далі малюємо ескіз овочів. Вони будуть великими, бо знаходяться ближче до нас .
-Далі малюємо рослини на задньому плані. Але пам'ятаємо ближче об'єкт до нас, тим більше він буде, тому чим далі рослини на фоні ,тим менше вони будуть .Розфарбуємо малюнок кольоровами олівцями за допомогою крапок, ліній або штриховки. Яскравіший та привабливий малюнок- виконаний фарбами ,потрібно тільки акуратно керувати пензликом. Для того, щоб передати всі деталі предмета зробити його об'ємним, наче живим, потрібно дуже ретельно попрацювати ( уважно розглянути , зрозуміти і запам'ятати його форму, пропорції ,колір, особливості ) .
Бажаю творчого натхнення !
надсилайте свої роботи на вайбер
27 09 2021
Тема уроку : Закладки - витинанки !
Завдання : виконання закладок для книжок у техніці витинанки .
Витинанка- вид украінського народного декоративного мистецтва , назва походить від слова - " витинати ", тобто " вирізати " . Це орнаменментальні прикраси ажурно ,або силуетно витяті ножицями , вирізані ножем з білого , кольорового паперу . У давнину такі вироби використовували для оздоблення стін, вікон, полиць .
- Орнамент ( ПРИКРАСА )- візерунок побудований на ритмічному повторенні геометричних елементів, стилізованих тваринних чи рослинних мотивів. Орнамент - це досить складна система, що компонується з різноманітних елементів знаків, символів, які взаємодіють , створюють цілісну енергетичну картину.
Пам'ятайте ! що у орнаменті елементи повторюються . Поєднання кольорів також грає немаловажну роль. Діти перед виконанням роботи згадайте правила безпеки користування ножицями та клеєм .
- Не можна класти ножиці на робочому стрлі так щоб виходили за край стола .
- Не тримай ножиці вістрями до гори .
- Клей треба наносити пензликом від середини до краів .
- При потраплянні клею до очей або рота його слід негайно вимити водою .
- Закінчивши роботу клей потрібно щильно закрити пензлик і посуд помити .
зразки для виконання завдання
Дякую дітям ,які співпрацюють з вчителем ,надсилайте роботи на вайбер за номером 098613287819 . 04 . Тема уроку : Писанкарство . Виготовлення Великодніх композицій .
Запрошую переглянути відіоряд "Писанка ,як атрибут народних обрядів " .
Творче завдання : виготовлення Великодніх композицій для оздоблення інтер'єру.
Шановні діти ! Самостійно обирайте матеріал для робіт Великодніх композицій , на ваш вибір , бажаю вам творчого натхнення !!!!!
12 04 Тема уроку " Казковий будинок" . Розробка проекту казкового будинку- палацу, макет казкового будинку .
-Сьогодні ми з вами будемо архітекторами, ми будемо " будувати " будиночок для казкових героїв. .
- Оберіть казкового героя, якому ви хочете допомогти !
-Якщо ваш казковий герой має лихий характер, то для зображення будиночка потрібно підібрати холодні кольори, а якщо ж добрий, то - теплі . - Також, в залежності від вибору вашого героя, буде залежити і форма будиночка .Якщо ж ваш герой живе під водою то можна зобразити, наприклад : будиночок - мушлю. Якщо ж ваш герой невеличкий : живе на землі, то це може бути і гарбуз, і квітка . Якщо ваш герой може літати, чи просто лазити по деревам, то можна для нього обрати будиночок і в формі яблучка, і в формі особливої квітки .
Все залежить від вашої фантазії .
- Роздивись зразки казкового будиночка та зверни увагу, що всі будиночки мають фундамент ,стіни, двері ,вікна, дах ,сходи. Але кожен із них прикрашен по - своєму. Техніка виконання на власний вибір : діти, це можна використовувати картон, кольоровий папір( вирізати, клеїти ), пластилін (ліпити на картоні та обліпити будь - який для вас зручний предмет, який допоможе сберегти форму будиночка ) ,і звичайно : кольорові олівці, фарби ( малювати на папері) .
Бажаю вам успіхів !
05 04 Доброго ранку діти! сьогодні тема нашого уроку. СКУЛЬПТУРА . Українська народна іграшка ,сучасна играшка ( ліплення з пластиліну ) та можна використовувати бісер, шматочки тканини ,фольгу .
Чекаю ваші роботи . Бажаю творчого натхнення !
29 03 тема Книжкова графіка : основні елементи книжки ( обкладинка, титул, фронтиспис, ілюстрації, заставки, кінцівки ) .
Сьогодні пропоную бути автором власної книги, уявити себе дизайнером костюмів для героїв власної казки .
Скористайтеся зразками, ознайомтися і запам'ятайте з чого складається книга? (дивитися відео )
Шановні діти на вибір : створити ескіз костюма для героя власної казки ,декорації до улюбленої театральної вистави або створити книжку - розкладку з усіма головними елементами книжкової графіки .
надсилайте свої малюнки на вайбер .Дякую дітям, які співпрацюють з вчителем .
21 03 Тема уроку" Казкова істота " . Створення образів казкових чи фантастичних героїв на основі вивчення природних форм та явищ .
Декоративне мистецтво - особливий вид народної творчості. Зразки декоративних композицій прості й водночас оригінальні ,вони втілюють уявлення народних майстрів про світ, природу, людей .Часто фантазія художника перетворює реальний образ на уявний. Так з'являються казкові творини й істоти. Основа для вигадки казки життєві враження майстрів. Незважаючи на простоті й узагальнену форму декоративні образи легко, впізнані .
Присвячую цікаву тему" Казкові істоти " творчості відомій народній художниці Марії Приймаченко .Зверніть увагу на те, що створюючи образи казкових тварин авторка зберегла притаманні реальним твавринам забарвлення пропорції фігури, форму голови ,тулуба, лап .Проте їхні руки й постава - як у людини. Художниця "одягнула "звірів у яскраве вбрання надала "обличчям"особливого виразу й емоційності .
Перегляньте відео та ознайомтися з творчостью Марії Приймаченко
Пропоную обрати будь -який образ фантастичної істоти та виконати завдання : малюнок за зразком творчості української народної художниці Марії Приймаченко
Бажаю творчого натхнення !!!!!! надсилайте роботи на вайбер
28 . 01. 2021 . тема Скульптура. засоби виразності об'мної пластики . Зображення тварин в статичному положенні або в русі .Створення образу тварини "Сердитий пес ""Злякана кішка" . Для виконання творчої роботи : використовуйте стеко, пластилін, солоне тісто .
Відправляйте роботи на мій номер 0986132878 вайбер
Бажаю творчого натхнення
18 01 2021
тема: Композиція в графіці. Визначення пропорцій різних природних форм" Дивовижний птах" .
Малюємо птахів. Всі птахи різняться між собою і за формую і за кольором .Світом птахів захоплюються і художники. Мабутьу вас теж виникало бажання намалювати свого улюбленого птаха. Чарівний птах, казковий птах - сьогодні ми пригадаємо із правилами зображення птаха це зробити зовсім не складно. Спочатку пригадайте, з яких частин складається птах (тулуб голова хвостик дзьобик крильця ).Малюємо дивовижного птаха .
10 листопада ТЕМА УРОКУ :ГРАФІКА .ЗАСОБИ ВИРАЗНОСТІ ДЕРЕВА - СИЛУЕТИ .
У графіці лінія є одним з основних виражальних засобі.Нею можна відтворити обрис будь- якої форми .Товщина та насиченість ліній відіграє велику роль у передаванні характерних особливостей форми об'єкта зображення надає малюнку особливої виразності .Крім лінійного малюнка в графіці широко застовується малюнок тональний, до якого належать штрих, крапка, пляма . За допомогою штриха художник-графік здатний передавати найдрібніші нюанси об'ємної форми, відтворювати світло, тінь, напівтінь .Штрих може мати різну спрямованість ,густоту, динамічну виразність . Інший графічний засіб виразності -крапка. За рахунок різної щільності та розміру крапок майстер - графік спроможний відтворити багатообраззя форм та глибину простору .За допомогою плями можна ідеально передати не лише деталі а й усю форму об'єкта Надзвичайно виразним таке відтворення буває в силуетних зображеннях
Силует -контурний малюнок або вирізане зображення, заповнене одним тоном.
Комментариев нет:
Отправить комментарий